Dušan Petrović - Zajedno za Srbiju

Dušan Petrović je rođen 8. septembra 1966. godine u Šapcu. Osnovu i srednju školu završio je u rodnom gradu, a Pravni fakultet u Beogradu. Od 1992. do 2000. godine se bavio advokaturom.

Bio je član Demokratske stranke od 1992. godine i tokom godina je obavljao brojne funkcije na svim nivoima stranke. 1996. godine je izabran za predsednika Opštinskog odbora DS Šabac. Za člana Predsedništva stranke je izabran 2000. i 2001. godine, a za potpredsednika je biran 2004, 2006. i 2010. godine.

U martu 2006. godine izabran je za zamenika predsednika Demokratske stranke i ovu funkciju je obavljao sve do decembra 2010. godine.

Izabran je za predsednika opštine Šabac 2000. godine i obavljao ovu funkciju do 2004 godine. Od 2000. do 2004. godine je bio i poslanik u Veću građana SRJ. Bio je poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije od 2003. Od marta 2004. godine imenovan je za šefa poslaničke grupe DS. Bio je i potpredsednik Skupštine Srbije.

Bio je ministar pravde u Vladi Republike Srbije od 2007 do 2008. godine. Nakon izbora 2008. godine ponovo je poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije, a početkom marta 2011. godine izabran je za ministra trgovine i poljoprivrede.

Nakon izbora 2012. godine osvojio je novi poslanički mandat, tokom koga je bio član skupštinskog Odbora za privredu, regionalni razvoj, trgovinu, turizam i energetiku i Odbora za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu.

Nakon neslaganja sa zaokretom u politici Demokratske stranke, u januaru 2013. godine je isključen iz njenog članstva i postao jedan od osnivača stranke Zajedno za Srbiju, čiji je predsednik. U martu 2014. ponovo izabran za poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srbije.

Na prvoj izbornoj Skupštini stranke Zajedno za Srbiju održanoj 15. marta 2015. godine u Beogradu izabran je za predsednika ZZS.

Izvor: www.zajednozasrbiju.rs

Kategorije: